تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ | ۱۲:۴۶
دهقان معاون عمرانی فرمانداری مهر:
سهم ۱۶ میلیارد تومانی شهرهای گله دار ،وراوی و مهر در حوزه آبفا شهری
در دولت تدبیر و امید بخش آبرسانی شهری و روستایی توسعه قابل توجهی داشته است به گونه ای که فقط در حوزه آبفا شهری ۱۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.
سهم 16 میلیارد تومانی شهرهای گله دار ،وراوی و مهر در حوزه آبفا شهری
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان مهر ؛ دهقان معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان مهر با اشاره به عملکرد حوزه آبفا شهرستان گفت: تامین آب یکی از زیرساختهای اساسی توسعه کشور و رفاه عمومی جامعه است که کارگزاران صنعت آب از این افتخار برخوردارند و در انجام این خدمت بزرگ مشارکت دارند.
وی افزود: بر اساس دستورالعمل های موجود تامین آب شرب مورد استفاده شهروندان برعهده شرکت آب منطقه ای و تصفیه و انتقال آب برعهده شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی است که الحمداله در این دولت شاهد اتفاقات بسیار خوبی در زمینه تامین منابع آب ، خطوط انتقال ، اصلاح و توسعه شبکه و .. بوده ایم.
معاون فرماندار مهر با تاکید بر ضرورت فرهنگ سازی در مصرف بهینه آب تصریح کرد: آموزش الگوهای صحیح مصرف آب با توجه به مشکلات کم آبی در کشور یک امر بسیار مهم و حیاتی است و فرمانداری مهر آماده هر گونه همکاری برای ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب است.
مهدی دهقان با بررسی عملکرد حوزه آب شهری شهرستان مهر در دولت تدبیر و امید گفت : از ابتدای شروع دولت تاکنون بالغ بر ١٦ میلیارد و ١٠٠ میلیون تومان اعتبار در زمینه اجرای خط انتقال ، اصلاح و توسعه شبکه های آب ، حفر ، تجهیز و کف شکنی چاه های آب ، احداث مخازن ، تعمیر و نگهداری، مسیر دسترسی به چاه ها و ... در شهرهای مهر ، گله دار و وراوی هزینه شده است.
وی اضافه کرد: مشترکین آبفای شهرستان تا قبل از دولت تدبیر و امید تعداد ٨٦٧٠ نفر بوده که با شروع دولت تدبیر و امید تاکنون به تعداد ١١٥١١ نفر افزایش یافته است. خطوط انتقال آب نیز تا قبل از دولت تدبیر و امید ٣٣ کیلومتر بوده که با شروع دولت تدبیر و امید تاکنون به ٥٠ کیلومتر افزایش یافته است.
دهقان ادامه داد:توسعه و اصلاح شبکه های آب تا قبل از دولت تدبیر و امید ٢٣٢ کیلومتر بوده که با شروع دولت تدبیر و امید تاکنون به ٣٢٠ کیلومتر افزایش یافته است.در خصوص تامین منابع آب تا قبل از این دولت تعداد چاه های موجود در شهرستان ١٢ حلقه بوده که با شروع دولت تدبیر و امید تاکنون به ١٥ حلقه چاه افزایش یافته است و همچنین شهرهای وراوی ، خوزی و مهر نیز از آب طرح محرم برخوردار گردیده اند.
معاون عمرانی فرمانداری مهر افزود: تعداد مخازن و حجم ذخیره آب تا قبل ازدولت تدبیر و امید ٥ عدد مخزن با حجم ١١٠٠٠ متر مکعب بوده که با شروع دولت تدبیر و امید تاکنون به ٧ مخزن و با ذخیره ١٥٥٠٠ متر مکعب افزایش یافته است.
دهقان در پایان ضمن قدردانی از مسئولین و متولیان مجموعه آبفای شهرستان مهر اظهار داشت : مهم ترین توفیق و اقدام شایسته ی دولت تدبیر و امید در حوزه آبفای شهری شهرستان مهر علاوه بر اقدامات فوق این بوده است که با وجود خشکسالی های متوالی و کمبود بارش و بحرانی بودن منابع آب لحظه ای آبرسانی به شهروندان مختل نشده است .
لازم به ذکر است شهرهای خوزی و اسیر در حال حاضر زیر نظر آبفا روستایی اداره می شود و گزارش این دو شهر در این مطلب نیامده است.
 
 
منبع : Mohr.farsp.ir
69749