۱۴۰۱/۱۰/۲۷
محمدی فرماندار مُهـر در جلسه مدیریت بحران:

مدیران و مسئولین شهرستان باید در زمان بحران در شهرستان حضور و آمادگی ۱۰۰ درصد داشته باشند

صبح امروز جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان مُهر با حضور حمزه محمدی فرماندار شهرستان مُهر و اعضای ستاد بحران در فرمانداری مُهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان مُهـر: صبح امروز جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان مُهر با حضور حمزه محمدی فرماندار شهرستان مُهر و اعضای ستاد بحران در فرمانداری مُهر برگزار شد.

حمزه محمدی فرماندار شهرستان مهر ضمن تشکر از اقدامات دستگاه‌ها و سازمان‌های عضو ستاد هماهنگی مدیریت بحران گفت: در مدیریت بحران، پیشگیری از بحران و آمادگی برای مقابله با بحران از اهمیت خاصی برخوردار است و همه دستگاه‌های اجرایی بالأخص دستگاه‌هایی که کانون بحران هستند باید از قبل برای مقابله با حوادث احتمالی برنامه‌ریزی کنند.

رئیس شورای تأمین شهرستان مهر افزود: وضعیت امروز بارندگی را قرمز اعلام کرده‌اند و مرخصی مدیران لغو و تمامی مدیران و مسئولین شهرستان باید در زمان بحران در شهرستان حضور و آمادگی ۱۰۰ درصدی داشته باشند، در وضعیت قرمز خسارت قطعی است.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان در بخش دیگری از صحبت‌های خود خاطرنشان ساخت: دامداران و کشاورزان باید از ظرفیت بیمه‌ها برای پرداخت خسارت در زمان وقوع حوادث و بلایای طبیعی استفاده کنند و محصولات کشاورزی و دام‌های خود را بیمه کنند.

محمدی تصریح کرد: وظیفه همه ما به‌عنوان اعضای مدیریت بحران شهرستان پیشگیری و کاهش خسارت در زمان بحران است، مدیران نسبت به رفع هرگونه قطعی احتمالی برق، رفع قطعی تلفن، تدابیر لازم در خصوص آب‌گرفتگی معابر، امدادرسانی توسط فوریت‌های پزشکی، هلال‌احمر و کلیه نیروهای امدادی در صورت بروز حادثه احتمالی تمهیدات لازم اندیشیده شود.

حمزه محمدی فرماندار شهرستان مهر در بخش پایانی صحبت‌های خود گفت: پاک‌سازی مسیل‌ها و رودخانه‌ها، تأمین و ذخیره‌سازی انرژی، ساماندهی خودروها، جمع‌آوری نخاله در سطح شهر و روستا و رفع خطر از برخی ساختمان‌ها از اقدامات پیشگیرانه کاهش خسارت در زمان بحران است.


منبع : فرمانداری شهرستان مهر

کد خبر : 96580
بازدید : ۲۵
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است